Dzisiaj jest niedziela, 25 Lut 2018
Znajdujesz sie w:    
Kursy
 

Centrum Kształcenia Ustawicznego proponuje wzięcie udziału w kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Kursy prowadzone są z dużą starannością, prowadzą je specjaliści z danej dziedziny, tematyka zgodna jest z programem nauczania. Kursy kończą się egzaminem (zewnętrznym lub wewnętrznym), zaś osoby, które uzyskają pozytywną ocenę z egzaminu otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Zapraszamy!!

   

 

 
           
1
Kurs Prace biurowe z księgowością obejmuje 110 godzin. Zakres szkolenia przewiduje między innymi naukę obsługi komputera i programów biurowych, obsługę programu Rachmistrz GT do księgowania, programu Gratyfikant GT do obsługi kadrowo-płacowej oraz programu Subiekt GT jako systemu wspomagającego sprzedaż i obsługę magazynów. Cena kursu: 650 zł od osoby
       
2
 Kurs Pomoc kuchenna to 90 godzin szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Udział w kursie jest możliwy tylko z aktualną książeczką zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Cena kursu:500 zł od osoby

       
3
Kurs Kierowca – operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym wraz z bezpieczną wymianą butli gazowej to 67 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego. Zajęcia odbywają się w grupach od 5 do 12 osób. Szkolenie obejmuje naukę obsługi 5 rodzajów wózków oraz bezpieczną wymianę butli gazowej. Słuchacze kursu otrzymują certyfikat w języku polskim i angielskim. Cena kursu: 450 zł, uczniowie 250 zł od osoby 

       
4
Proponujemy różne rodzaje szkoleń kosmetycznych: Kurs wizażu, Stylizacji paznokci dwoma metodami z materiałem startowym (lampa, ,materiały), Pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu i inne. Ilość godzin oraz cena szkolenia uzależniona jest od tematyki, np. cena kursu stylizacji paznokci wynosi 2.000 zł od osoby. Zajęcia odbywają się w niewielkich, 6-cioosobowych grupach.

       
5
Kurs Obsługa kas fiskalnych prowadzony jest przez profesjonalistów, dla których kasy fiskalne nie mają tajemnic. Tematyka kursu obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne. Podstawowa ilość godzin przeznaczonych na ten kurs to 15, ale można rozszerzyć część praktyczną. Cena 15-godzinnego kursu to 400 zł od osoby.

       
6
Kursy budowlane tj.: Murarz – tynkarz, Malarz – tapeciarz, Monter instalacji sanitarnych, Posadzkarz – płytkarz, Obsługa agregatu tynkarskiego, Brukarz itp. cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mężczyzn. Cena kursu uzależniona jest od tematyki i ilości godzin przeznaczonych na kurs. W większości są to kursy 120-godzinne (od 900 zł do 1500 zł w zależności od tematyki kursu), zaś na podstawową obsługę agregatu tynkarskiego przeznaczono 40 godzin (500 zł od osoby przy 5-cioosobowej grupie).

       
7 Kurs Florystyczny, którego tematyka podzielona została na część teoretyczną
i praktyczną. Kurs florystyczny podstawowy to 20 godzin (są także 30, 40 i 50 godzinne) Cena kursu 30-godzinnegowynosi 400 zł.

       
8 Kursy Spawania metodą MAG i TIG, które kończą się egzaminem zewnętrznym pod okiem Instytutu Spawalnictwa z Gliwic. Cena 145-godzinnego kursu wynosi 1.500 zł i 1.834 zł , musi jednakże zebrać się 12 osobowa grupa chętnych.
       
9

Kurs Programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie to jedno z cieszących się największą popularnością szkoleń, ponieważ CKU dysponuje nowoczesnymi obrabiarkami CNC:

 
- Frezarka CNC 120 godz., cena kursu 1500 zł,
- Tokarka CNC 120 godz., cena kursu 1500 zł,
- Programowanie i obsługa obrabiarek CNC 180 godz., cena kursu 2.000 zł
Ponadto proponujemy Kurs obsługi tokarki i frezarki konwencjonalnej. Jest to 40 godzinny kurs w cenie 500 zł od osoby. Kursy odbywają się w 6-cioosobowych grupach.

       
10
Kurs Artystyczne szycie firan (90 godzin) obejmuje podstawowe zagadnienia związane z rozpoznawaniem materiałów z których szyje się firany i zasłony, projektowaniem firan, artystycznym szyciem i upinaniem firan oraz zasłon, szyciem lambrekinów oraz prawidłowej organizacji stanowiska i obsługi specjalistycznych maszyn szwalniczych.
 
Cena kursu: 1735,- zł od osoby
       
           
 
Prowadzimy także szkolenia metodą blended learning w tematyce: Prace biurowe z księgowością oraz Architektura krajobrazu.
 
Powyższe szkolenia stanowią jedynie niewielką część bogatej oferty kursowej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu. Zapraszamy do udziału grupy oraz osoby prywatne, które chcą podnieść swoje kwalifikacje lub rozwijać pasje. Oferujemy niskie ceny, świetnie przygotowaną kadrę, specjalistyczny sprzęt i pracownie. Zapewniamy miłą, przyjazną atmosferę oraz wysoki poziom prowadzonych szkoleń. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje co do tematyki kursów. Jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenia z wielu dziedzin. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!
 
Prowadzimy również kursy:
Pedagogiczne, SEP do 1 kV, Sprzedawca, Krawiec, Kucharz małej gastronomii, Komputerowe, Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, Fryzjerski, Językowe, Kadry i płace, Magazynier z kasą fiskalną, Ogólnobudowlany, Doradztwo zawodowe, Kreowanie własnego wizerunku, Zarządzanie czasem własnym oraz budżetem domowym i inne.