Dzisiaj jest niedziela, 25 Lut 2018
Znajdujesz sie w:    
Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych

 

    Nowe liceum dla dorosłych odpowiedzią na reformę

         Od 01.09.2012 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu funkcjonuje Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych. Jest to pierwsza tego typu szkoła, w której dorośli będą mogli rozpocząć naukę już po gimnazjum czy ośmioletniej szkole podstawowej. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy mają tylko wykształcenie podstawowe, a chcieliby rozpocząć naukę w liceum w trybie zaocznym.

  Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych jest odpowiedzią na reformę oświaty, która weszła w życie od września 2012 roku.  Tytuł technika będzie można również uzyskać w inny sposób - poprzez kwalifikacyjne kursy zawodowe , które będzie można odbyć podczas edukacji w liceum przez  osoby po zasadniczej szkole zawodowej. Z kolei osoby po gimnazjum czy ośmioletniej szkole podstawowej po ukończeniu liceum mają możliwość uzyskania zawodu w szkole policealnej.

   Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych przy Centrum Kształcenia Ustawicznego ruszyło od września 2012 roku. Naukę może podjąć w nim każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje. Jedynym warunkiem jest ukończenie 18 lat. Będzie to jedyne publiczne Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych w powiecie raciborskim. - Nauka odbywać się będzie w weekendy.