Pomysł na wakacje? Warmia i Mazury!

Rentyny to niezwykle malownicza mała miejscowość na Warmii i Mazurach. To doskonałe miejsce na relaks, wyciszenie się, odpoczynek od zgiełku miejskiego, dające wytchnienie od trudów dnia codziennego. Można zamieszkać w domku na Warmii samemu, we dwie osoby albo w gronie przyjaciół i znajomych. Urok Rentyn jest bajkowy, Warmia i Mazury to regiony z bogatą historią, intrygującymi zabytkami. Krajobraz pełen zielni, lasów, mniejszych i większych jezior, leśnych duktów i kapliczek. To tutaj bliskość przyrody jest na wyciągnięcie ręki, leśne runo pachnie tak samo od zawsze i miód ma nieoceniony smak.

Urok i magia Warmii i Mazur

Warmia i Mazury to niezwykłe regiony. Nie wszyscy wiedzą, że granica pomiędzy nimi była granicą dwóch odrębnych państw, które funkcjonowały na innych prawach. Domek na Warmii jest przepięknie zlokalizowany, nad samą taflą wody – nad stawami o powierzchni 1 h. Największe jezioro oddalone jest od niego 15 min. spacerkiem. Położony w otoczeniu wody prezentuje się doskonałe, malowniczo i gdy tutaj raz ktoś znajdzie, z sentymentem powraca kolejny i kolejny raz. Tego miejsca nie da się łatwo zapomnieć.

Warmiński domek nad jeziorem jest wspaniałą bazą wypadową dla wypraw rowerowych. Do wyboru jest mnóstwo tras rowerowych. Można sobie każdego dnia wybrać inną i podróżować, planować krótsze i dłuższe jazdy. Do dyspozycji gości jest także łódka, którą o poranku można wypłynąć nad wodę i złowić rybę. Jeżeli wraz z Państwem są dzieci, to zamieszkanie w takim domku na jeziorem Warmia, na drewnie, będzie dla nich zjawiskowe. Obok domku jest hamak, na którym można się relaksować do woli.

Rentyny w gminie Gietrzwałd

Nasz domek Rentynówka położony jest w gminie pełnej cudów. Nazywa się ona Gietrzwałd. Czemu ją tak nazywają? Kiedy Polska była pod zaborami, to właśnie w Gietrzwałdzie dwóm małym dziewczynkom ukazała się Maryja. Te objawienia przydarzały się im przez kilka miesięcy, a w sumie było ich więcej niż 160.  Ówczesny proboszcz parafii wszystko udokumentował i spisał. Świadkami tych cudów było wielu hierarchów kościelnych z Warmii. Zostały one uznane przez Watykan i są na równi traktowane z objawieniami z Fatimy czy Lourdes. Turyści przyjeżdżają do gminy Gietrzwałd głównie z dwóch powodów: by odwiedzić miejsca objawień i poczuć bliski kontakt z przyrodą, rozkoszować się piękna naturą, podziwiać piękne widoki, odetchnąć od codzienności w przepięknych okolicznościach.

Apartamenty w Rentynach (Warmia) –  w domku nad jeziorem

Do Państwa dyspozycji mamy trzy apartamenty noclegowe: brzozowy ( o pow. 85 m2), sosnowy (o pow. 90 m2) i dębowy – największy (pow. 95 m2). Apartamenty są do dyspozycji cały rok. To doskonała baza noclegowa. Nie są Państwo w żaden sposób uzależnieni od pogody. W domku na Warmii zawsze jest ciepło, przytulnie i nastrojowo. Nawet, gdy pada deszcz, mogą Państwo przy dobrej kawie czy herbacie posiedzieć na kanapie, poczytać książkę, porozmawiać i przez okno tarasowe podziwiać piękne krajobrazy Warmii, Mazur, Gietrzwałdu, Rentyn. Już sam widok z okna napawa pozytywną energią i dodaje sił witalnych.

Nasi goście często opowiadali nam, że poszukując w Internecie domku na Warmii noclegi albo Warmia noclegi nad jeziorem, znajdowali niekorzystne oferty – pojedynczy pokój albo hotel i pośród tych propozycji tylko domek nad jeziorem Warmia w Rentynach pojawiało się im jako najlepsza oferta, obok której trudno byłoby przejść obojętnie. Znaleźli swój domek nad jeziorem w Rentynach i skorzystali. Często przyjeżdżają do gminy Gietrzwałd, do Rentyn do naszego domku nad jeziorem. To miejsce zauroczyło ich trwale! Cieszy nas to niezwykle, że budując domek dla siebie, podzieliśmy naszą radość z innymi. To niesamowite uczucie.

Ostatnie wpisy

Kategorie